Galavečer 2016

Blog

Piatkový večer  4.11.2016 bol finálovým galavečerom historicky prvého ročníka MISS HOREHRONIE 2016 v reprezentačnej sále Hotela Ďumbier v Brezne.

S myšlienkou  zorganizovať súťaž krásy šarmatných,  inteligentných mladých dievčat z celého regiónu Horehronia, ale aj tých dám,  ktorým korene siahajú do nášho  Horehronia, prišli dvaja  mladí muži – Jozef Kvoriak a Martin Alberty – riaditelia súťaže MISS HOREHRONIE.

Po intenzívnej, náročnej a zodpovednej príprave finalistiek na starobylom zámku Vígľaš a v hoteli Zerrenpach v Osrblí, veľkolepo odštartoval finálový večer.

Ten bol pre desať finalistiek, porotu, pozvaných hostí poprepletaný očakávaním a napätím. Postupne odhaľoval tajomstvo zámeru  organizátorov I.ročníka MISS HOREHRONIE 2016. Spojenie stále živých, udržiavaných folklórnych tradícií na Horehroní s krásou mladých žien sa nieslo celým finálovým večerom. V úvode sa finalistky predstavili v rozmanitých ľudových krojoch zo  súkromnej krojovej zbierky Mišky Giertlovej. „Nádherné mladé dámy v krásnych krojoch“ sprevádzané  potleskom prítomných hostí a za spevu Emmy Drobnej,  prechádzali hrdo mólom.  Dlho očakávaný galavečer začal veľkolepo, tak ako sa na Horehronie patrí.

Moderátor Michal Hudák prispel k skvelej a príjemnej atmosfére. Konštatujeme, že rozhodnutie riaditeľov súťaže osloviť práve Michala Hudáka, bola tá najsprávnejšia voľba.  Svojimi „zvedavými“ otázkami  priniesol do rozpakov nejednu finalistku.

Počas galavečera sa diváci ocitli aj v krajine Disneylandu, kde je všetko veselé, farebné mólo sa zaplnilo balónikmi, finalistkami oblečenými v kolekcii Disney, značky Sugarbird.

Nasledovala očakávaná promenáda v plavkách. Počas nej sa dievčatá predstavili prostredníctvom svojich zvukových nahrávok, v ktorých odhalili svoje záľuby a koníčky a navyše prezradili, čo by chceli v budúcnosti dosiahnuť. Neskôr počas galavečera, finalistky súťaže MISS HOREHRONIE 2016 v tanečnej choreografii  spolu s tanečnou skupinou Element predstavili streetové oblečenie na voľný čas značky DISHE.sk.

Čerešničkou na torte bolo predstavenie novej kolekcie značky FakeFolk pod názvom “Láska v kroji ukrytá” od mladej, talentovanej módnej navrhárky Mišky Giertlovej.  Módnu prehliadku ručne vyšívaných šiat umocňovali sálou znejúce  spevy ľudových piesní  sestier Margétovych a mužský spev Slavomíra Bridiša doprevádzaný tanečníkmi z FS Mostár. Spojenie krásy ľudových krojov, folklórnych tradícií so súčasnosťou  sťaby „ ruka v ruke“ spečatili nielen finalistky  v  šatách s vyšívaným ľudovým motívom,  ale aj tri tanečné páry  z FS Mostár.

Účinkujúcimi hosťami finálového večera  boli speváčka Emma Drobná, spevák Adam Ďurica, hudobná skupina Rock Reunion, tanečná skupina Element, už spomínané sestry Margétove a Slavomír Bridiš

O finalistke, ktorej udeliť titul MISS HOREHRONIE 2016 rozhodovala 11 členná porota v zložení:  Primátor mesta Brezno –  PhD. JUDr. Tomáš Ábel,  Riaditeľka súťaže Miss Folklór – Barborka Palovičová, Predseda predstavenstva Newport Group, a.s. – Andrej Hutta, Miss Slovensko 2015 – Lujza Straková, Miss Pierot 2015 – Simona Leskovská, Talentovaný módny návrhár, ktorý oblieka známe osobnosti – Michael Kováčik, Brand manager v spoločnosti Glamour Slovakia a.s. – mimochodom, rodáčka z Brezna – Zuzka Boháčiková, Zástupca spoločnosti Motor-Car Banská Bystrica – autorizovaný predajca vozidiel Mercedes – Benz a KIA – Lukáš Ginič, Generálny riaditeľ zámockého hotela “The Grand Castle Vigľaš” – Tomáš Sokologorský , Majiteľka internetového obchodu Dishe.sk – Jana Kokavcová a Predsedníčka nadácie Renáty Zmajkovičovej, ktorej prioritou je šírenie celosvetového mieru – Renáta Zmajkovičová.

Spomedzi 10 krásnych finalistiek  porota udelila titul MISS HOREHRONIE 17 ročnej  Katke Molčanovej z Valaskej. Titul I. ViceMISS HOREHRONIE 2016 získala bystričanka Zuzka Šimková a II. ViceMISS HOREHRONIE 2016 sa stala Ivka Račaková z Valaskej.

Titul Miss Vlasy Horehronie 2016 udelelil kaderník Adam Medveď finalistke s číslom 9. Nikole Púpalovej. Adam Medveď sa počas  celého večera staral o účesy finalistiek.

Titul Miss Face udelila majiteľka kozmetického salónu Miriam Karolová finalistke s číslom 2. Kataríne Molčanovej. Miriam sa postarala o večerné líčnie finalistiek.

Titul Miss Media udelil Radoslav Hubert, riaditeľ reklamnej a mediálnej agentury Ersor s.r.o., finalistke s číslom 10. Ivke Račákovej. Firma Ersor zastrešovala celý projekt Miss Horehronie a s finalistkami spolupracovala  odkastingu až po finálový večer.

 

Organizačný tím ďakuje:

  • za tímovú, zodpovednú spoluprácu  dievčatám finálovej  desiatky vrátane Jarky Vajsovej,     ktorú úloha „náhradničky“ neodradila od spolupráce s tímom 🙂
  • za prejavenú dôveru všetkým partnerom a sponzorom projektu MISS HOREHRONIE 2016
  • všetkým prítomným hosťom v sále hotela Ďumbier, ktorí počas finálového večera prispeli k slávnostnej a príjemnej atmosfére.

 

Organizačný tím sa teší na druhý ročník MISS Horehronie 2017. Hoci je „latka“ vysoko postavená, sme odhodlaní pripravovať  druhý ročník Miss Horehronie s ešte väčšou noblesou 🙂

 

Barbora Figľušová, PR manažér