KASTING JE ÚSPEŠNE ZA NAMI

Blog

Ak Vás zaujímajú detaily zo zákulisia pripravovaného ročníka súťaže Miss Horehronie 2020, prečítajte si rozhovor s organizátorom súťaže Jozefom Kvoriakom.

V akom štádiu sú prípravy tohtoročnej súťaže a ako vyzerá tvoj život počas tohto obdobia?

Som veľmi rád, že sme znova spustili príjemný kolotoč, na konci ktorého spoznáme novú kráľovnu krásy Horehronia. Momentálne máme za sebou regionálny kasting, ktorý sa konal v Europa Shopping Center v Banskej Bystrici a budem úprimný, že až taký veľký záujem u dievčat o tento titul som nečakal ani ja a ani nikto z tímu. Preto aj samotné rozhodovanie bolo pre porotu veľmi náročné. V najbližších dňoch čaká nové finalistky prvé sústredenie, cieľom ktorého je naučiť ich správne chodiť po móle a nafotiť im portréty, aby sme ich mohli začiatkom septembra predstaviť verejnosti. Toto obdobie je vždy pre mňa veľmi intenzívne, kreatívne a plné nových zážitkov a skúseností. Spolu s tímom sa vždy snažíme vytvoriť pre dievčatá čo najzaujímavejší a kvalitný program, ktorým ich pripravíme na finále Miss Horehronie. Aj tento rok čaká dievčatá zaujímavý prípravný program, uvidíme ako sa s ním popasujú.


Mohol by si nám trochu detailnejšie priblížiť, ako prebieha celý proces od prvotného výberu dievčat, cez jednotlivé castingy až po samotný finálový večer a vyhlasovanie výsledkov?

S prípravami nového ročníka začíname vždy už počas jarných mesiacov, keďže samotný projekt je zložený z troch fáz, no kvôli Koronavírusu sme boli nútení tento harmonogram posunúť. Prvá fáza je spojená s vyhlásením kastingovej kampane spojenej so začiatkom súťaže, ktorá tento rok prebiehala len dva týždne. Ďalšia časť projektu sú regionálne kastingy a samotný výber dievčat. Potom súťažiace čaká spravidla trojmesačná príprava na finálový večer. Absolvujú množstvo fotení, tréningy prehliadkovej chôdze, tanečné choreografie, mediálne tréningy, nakrúcanie dokrútok a iné. Všetky tieto prípravy sa následne odzrkadlia počas finálového večera.


Čo očakávaš od ročníka 2020 ty sám ako organizátor? Môžeme sa tešiť na ešte veľkolepejšiu show ako naposledy?

Moje očakávania sú veľmi podobné tým minuloročným, a to aby celé vyvrcholenie projektu Miss Horehronie 2020 bolo pre celý tím ľudí, ktorí na tomto projekte pracujú príjemným zadosťučinením. Vždy sa snažíme polichotiť diváckému oku, preto dúfam, že sa nám to aj tento rok podarí. Našou snahou je okrem iného dať šancu mladým dievčatám, ktoré chcú vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, získať nové skúsenosti s tímovou prácou, nájsť si reálne priateľstvá i pomôcť iným. Verte, že na projekte pracujeme každý jeden deň a snažíme sa pripraviť pre finalistky zaujímavý program. Tak, aby počas finálového večera mohli vyjsť na pódium pred všetkých divákov a hrdo reprezentovať nielen región Horehronie, ale aj samé seba 🙂