Kastingy

Kasting na Miss Horehronie 2023 sa uskutoční formou online prihlášky a krátkej videovizitky. Úspešne uchádzačky budú pozvané na osobný pohovor, kde odborná porota vyberie finálovú desiatku a dve náhradníčky.

Tešíme sa na Vás.

Kastingová porota

HARMONOGRAM KASTINGOV

10. 06. 2018
15:00
Europa SC
Banská Bystrica

15. 06. 2018
16:00
reštaurácia ELF
Brezno

Odborná porota vyberie z kastingových kôl finálovú desiatku a dve náhradníčky. Náhradníčky sa zúčastňujú všetkých príprav rovnako ako finalistky a majú istú účasť medzi finalistkami v ďalšom ročníku.

Zaregistrovať sa môžete prostredníctvom formulára na tomto webe, ale aj osobne pri príchode na kastingové kolo.

Záujemkyne o titul Miss Horehronie musia spĺňať nasledovné podmienky:

  • vek 17 – 24 rokov (najneskôr v čase finálového galavečera)
  • korene na Horehroní a v jeho okolí
  • slobodné
  • bezdetné
  • bez plastických zákrokov
  • bez výrazného tetovania
Fotka musí byt vo formáte .jpg, .png alebo .bmp
Fotka musí byt vo formáte .jpg, .png alebo .bmp

Keďže naším cieľom je, aby ste VY dievčatá boli na kastingu pozitívne naladené, prinášame Vám pár užitočných rád ako uspieť na kastingu.

1. REGISTRÁCIA

Po príchode na miesto konania kastingu, Vás privíta PR manager projektu, ktorý sa Vás ujme a pomôže Vám s registráciou a vyplnením dotazníku. Po úspešnej registrácii každá z Vás dostane poradové číslo pod ktorým bude evidovaná. V sále budú k dispozícii najnovšie magazíny, aby ste mohli nabrať trendy inšpirácie, s ktorými si skrátite čas a hlavne odbúrate stres.

2. DĹŽKA KASTINGU

Dievčatá, ktoré prídu na kasting skôr budú aj skôr vybavené a tým pádom aj skôr informované o ich osude a postupe. Dievčatá, ktoré nepostúpia, netreba vešať hlavu. Každá žena je niečím iným výnimočná a šanca postúpiť do finálovej desiatky je aj o rok.

3. PODPORA

Ak máte strach alebo trému, zoberte si so sebou svoju najlepšiu kamarátku, maminu alebo priateľa, ktorí Vás podporia, povzbudia a dodajú Vám väčšie sebavedomie. Netreba sa báť, pretože tréma a strach dokážu pokaziť celý dojem. Ukáž čo je v TEBE!

4. AKO SA SPRÁVAŤ A ČO POVEDAŤ PRED POROTOU

Dôležitý je prvý dojem a charizma. Keď vstúpite do miestnosti a svojou energiou ju celú rozžiarite, porota sa bude na Vás inak pozerať. Netreba zabudnúť na príjemný pozdrav a úsmev na tvári. Pripravte si základné info o Vás, o Vaších záujmoch a záľubách. Ak si myslíte, že skromnosť porotu očarí, tak si myslíte zle. Aj keď s chválami to netreba preháňať, je dobré keď sa budete prezentovať, ako dáma, ktorá okrem toho, že fantasticky vyzerá vie aj hrať na hudobný nastroj, tancuje vo folklórnom súbore, spieva, rada cestuje, rada sa vzdeláva, rada spoznáva nových ľudí, miluje kultúru, šport, atď. V skratke povedzte o sebe všetko, aké ste a čo Vás vystihuje. Váš rozhovor s porotou nebude počúvať žiadna iná kandidátka, takže sa nemusíte báť.

5. NAJČASTEJŠIE OTÁZKY POROTY

Keď sa v skratke predstavíte a poviete niečo o sebe, tak prichádza na rad porota a začne sa pýtať. Netreba sa ničoho báť, porota nie je zákerná, len chce zistiť prostredníctvom otázok a Vašich reakcií, ako ste na tom s vyjadrovaním. Určite sa pripravte na klasickú otázku: „Prečo by ste sa práve Vy mali stať novou Miss Horehronie?“ A ďalšia obľúbená otázka: „Aká by mala byť podľa Vás Miss Horehronie?“ Kreativite sa medze nekladú. Skúste si pripraviť niečo vtipné a originálne čím porotu dostanete.

6. OUTFIT

Ako sme už vyššie spomenuli – prvý dojem je dôležitý. Prvý dojem urobíte prostredníctvom oblečenia. Vyberte si určite niečo svieže, v čom sa cítite príjemne ale zároveň to bude vystihovať vaše ženské JA a eleganciu. Nejdete na pracovný pohovor, takže to nemusíte s eleganciou preháňať.

7. LÍČENIE

Líčenie netreba preháňať. Našim cieľom je vybrať čo najprirodzenejšie dievčatá. V porote bude odborníčka na vizáž a odborník na korunku krásy – vlasy. Sú to profesionáli, ktorí Vám veľmi radi pomôžu a odpovedia na otázky z tejto oblasti. Nezabudnite na staré dobre príslovie: „Menej je niekedy viac!“ Taktiež nezabúdajte na to, že prezentujete svoju osobnosť.

8. ŠKOLA A DOCHÁDZKA?

Budeme sa snažiť, aby ste z vyučovania vymeškali čo najmenej hodín. Každá postupujúca dostane špeciálnu žiadosť, v ktorej požiadame riaditeľa/riaditeľku Vašej školy o uvoľnenie z vyučovania počas príprav na finálový večer ako aj v termíne sústredení. Tie však budú väčšinou orientované na víkend a informačné stretnutia v poobedných hodinách, aby ste naozaj veľa nevymeškali. Budúca Miss má byť nie len krásna ale aj inteligentná.

9. SOCIÁLNE SIETE

O svojom postupe pokojne informujte všetkých svojich známych na Facebooku, Instagrame alebo Vašom blogu. Na instagrame nezabudnite na hashtag #misshorehronie.

10. BUĎTE PLNÉ ELÁNU A DOBREJ NÁLADY – úspech zaručený!

Tešíme sa na Vás!!